Prečo nepoužívam žiadny deodorant?

279
Videnia

Pretože sa stal ďalšou vecou, ktorú pri svojom fungovaní skrátka nepotrebujem. Postupne, po malých, no istých krokoch zisťujem, že značné množstvo bežnej kozmetiky nemá na mojom tele využitie.

Hygiena a teda aj potenie, či prípadný zápach, úzko súvisí s výživou.

V prvom rade musím však spomenúť, že hygiena a teda aj potenie, či prípadný zápach, úzko súvisí s výživou. Zjednodušene povedané – telo sa pomocou potu čistí, využíva ho ako jednu z ciest, ktorou sa zbavuje odpadových látok. Preto, prirodzene, pri konzumácii ťažších a menej zdravých jedál sa telo potí a zapácha viac. Pri ľahších a zdravších jedlách nám telo odpovedá priaznivejšie, okrem toho, že sa lepšie cítime, prirodzene voniame a potíme sa značne menej.

Tri hlavné fakty, ktoré som za posledné mesiace odpozorovala na sebe:
1. Čím viac jednoduchej prirodzenej energie (ovocie a zelenina), tým viac prirodzenej vône.
2. Čím menej soli a korenín, tým menej zápachu.
3. Čím viac jednoduchšej a ľahšej rastlinnej obživy, tým menej potenia.

Na všetko však treba dať organizmu čas. Predošlé roky som používala bežné deodoranty, ktoré som už viac menej kupovala automaticky. Keď som sa rozhodla ich už nepoužívať, moje telo si spočiatku nevedelo zvyknúť. Preto som prvé dva mesiace používala svoj vlastný prírodný , vyrobený len z kokosového oleja a sódy bikarbóny. Zo začiatku nebol až taký účinný, ale keďže som si ako pri vlasoch umývaných bez šampóna povedala, že to vydžím, nevzdala som sa.

Dnes sa teším, že som sa aj vďaka mojej výžive, oslobodila od zbytočných záťaží organizmu a môžem objavovať čaro prírodnej jednoduchosti aj v hygiene.

Jediná kozmetika mi je čistá voda, oblečenie mi vydrží dlhšie čisté a svieže,
dokonca aj pri väčšej fyzickej námahe.
Je to cesta otvorená a prístupná všetkým,
ktorý chcú vykročiť a stať sa užšou súčasťou prírody.

Kris Atomic

7 KOMENTÁRE

  1. 343834 545695Youre so cool! I dont suppose Ive read anything like this before. So good to locate somebody with some original thoughts on this topic. realy thank you for starting this up. this internet site is something that is needed on the internet, someone with a bit originality. helpful job for bringing something new to the internet! 989925

  2. 354036 646637Chaga mushroom tea leaf is thought-about any adverse health elixir at Spain, Siberia and a lot of n . Countries in europe sadly contains before you go ahead significantly avoidable the main limelight under western culture. Mushroom 336884

NECHAŤ ODPOVEĎ

Potvrďte váš koment.
Prosím vložte vaše meno.