Prečo nepoužívam žiadny deodorant?

411
Videnia

Pretože sa stal ďalšou vecou, ktorú pri svojom fungovaní skrátka nepotrebujem. Postupne, po malých, no istých krokoch zisťujem, že značné množstvo bežnej kozmetiky nemá na mojom tele využitie.

Hygiena a teda aj potenie, či prípadný zápach, úzko súvisí s výživou.

V prvom rade musím však spomenúť, že hygiena a teda aj potenie, či prípadný zápach, úzko súvisí s výživou. Zjednodušene povedané – telo sa pomocou potu čistí, využíva ho ako jednu z ciest, ktorou sa zbavuje odpadových látok. Preto, prirodzene, pri konzumácii ťažších a menej zdravých jedál sa telo potí a zapácha viac. Pri ľahších a zdravších jedlách nám telo odpovedá priaznivejšie, okrem toho, že sa lepšie cítime, prirodzene voniame a potíme sa značne menej.

Tri hlavné fakty, ktoré som za posledné mesiace odpozorovala na sebe:
1. Čím viac jednoduchej prirodzenej energie (ovocie a zelenina), tým viac prirodzenej vône.
2. Čím menej soli a korenín, tým menej zápachu.
3. Čím viac jednoduchšej a ľahšej rastlinnej obživy, tým menej potenia.

Na všetko však treba dať organizmu čas. Predošlé roky som používala bežné deodoranty, ktoré som už viac menej kupovala automaticky. Keď som sa rozhodla ich už nepoužívať, moje telo si spočiatku nevedelo zvyknúť. Preto som prvé dva mesiace používala svoj vlastný prírodný , vyrobený len z kokosového oleja a sódy bikarbóny. Zo začiatku nebol až taký účinný, ale keďže som si ako pri vlasoch umývaných bez šampóna povedala, že to vydžím, nevzdala som sa.

Dnes sa teším, že som sa aj vďaka mojej výžive, oslobodila od zbytočných záťaží organizmu a môžem objavovať čaro prírodnej jednoduchosti aj v hygiene.

Jediná kozmetika mi je čistá voda, oblečenie mi vydrží dlhšie čisté a svieže,
dokonca aj pri väčšej fyzickej námahe.
Je to cesta otvorená a prístupná všetkým,
ktorý chcú vykročiť a stať sa užšou súčasťou prírody.

Kris Atomic

NECHAŤ ODPOVEĎ

Potvrďte váš koment.
Prosím vložte vaše meno.