Zdravé a čisté vlasy bez chémie – ako na to?

758
Videnia

 Každý človek túži byť krásny, čistý, voňavý a aj príťažlivý, prijateľný pre spoločnosť. Sme vychovávaní v určitej norme, poznáme základy hygienickej starostlivosti o vlastné telo, radi sa o seba staráme a chceme pre seba, prirodzene, to najlepšie. Ako však to najlepšie nájsť? Vieme, skutočne, čo je to najlepšie?

 Popri enormnému tlaku množstva reklám, ktoré sa nám ukladajú v hlavách, je takmer nemožné, slobodne si zhodnotiť a vybrať to pravé pre naše telo. Preto som sa rozhodla experimentovať. Dala som svojmu telu možnosť výberu a myslím, že sa rozhodlo správne.

Už takmer pol roka si umývam vlasy iba čistou vodou. Moje vlasy sú čisté, krásne, poddajné a bez lupín (foto na konci článku). Kým si však vlasy zvykli, trvalo to nejaký čas. Keďže som dlhé roky používala ,,extrasuper“ šampón z kaderníckeho salóna (a navyše jeho kúpa bola značne finančne náročná), vlasy začali protestovať. Boli mastné, pokožka hlavy ma neustále svrbela – ale povedala som si, že vydržím.

Prvé týždne som si raz za pár dní zmyla vlasy čiernym čajom, kakaovým práškom alebo mletou škoricou a to mi čiastočne zahnalo nepríjemný pocit. Ďalšie dni, na moje prekvapenie, vyzerali pozitívnejšie. Vlasy sa akoby v určitom ,,štádiu mastenia“ zastavili a postupne sa začali meniť na pevnú a lesklú hrivu. Získali svoju typickú prirodzenú vôňu a škoricu či kakao som už viac nepotrebovala. Zhruba každé tri dni si ich umyjem iba čistou vodou a už sa nemusím viac trápiť a vyberať, ktorý šampón je ten najlepší, koľko ma bude stáť a či si ho vziať na cesty. Voda je pre mňa ten najekologickejší a zároveň najekonomickejší dostupný spôsob osobnej hygieny. A navyše – vlasy sú zdravšie a krajšie než pred tým. Odporúčam ho všetkým.

Začiatky nezvyknú byť ľahké,
ale cesta bez prekážok väčšinou nikam nevedie.

Zdravé vlasy bez chémie
Zdravé vlasy bez chémie

Úvodný obrázok od Nina Strehl

NECHAŤ ODPOVEĎ

Potvrďte váš koment.
Prosím vložte vaše meno.