Vedomý pôrod: viera v ženskú intuíciu

172
Videnia

Som 20-ročná mamička, ktorá prežila najdôležitejšiu úlohu v živote a to je pôrod. Nebudem písať o tom ako pôrod prebieha, aká to je bolesť (je to hrozná bolesť, ani to neviem opísať slovami, to proste musíš zažiť), čo potrebuješ do pôrodnice…. To predsa vieš, keď nie tak si to zistíš, sú to také „nepodstatné“ veci. Mnoho kamarátok nechápalo ako som mohla prežiť pôrod, mnoho otázok na mňa padlo, že oni to určite nedajú, boja sa toho. Avšak pôrodná bolesť nie je zlá, práve tá bolesť vedie ženu, pomáha nám zaujať, čo najvhodnejšiu polohu a pozíciu aká nám vyhovuje. Ako sa vraví: Pôrod je jediné rande na slepo, pretože nevieš koho uvidíš a predsa sa do neho zamiluješ už na celý život.♥ Týmto článkom chcem povedať aké je dôležité si uvedomovať a sústrediť sa na pôrod.

Čo je VEDOMÝ pôrod ? » Je to spôsob príchodu nového dieťatka na svet, pri ktorom berieme svoje dieťa ako partnera, ktoré môže rozhodovať o tom, akým spôsobom bude pôrod prebiehať, kedy chce prísť a v akom prostredí. Mnoho žien, ktoré si zvolili variantu domáceho pôrodu nakoniec porodilo v pôrodnici, pretože rešpektovali rozhodnutie svojho bábätka a nesnažili sa doma porodiť za každú cenu. A naopak, mnohé ženy porodili svoje dieťa doma, bez toho aby to plánovali, pretože rýchlosť pôrodu im neumožnila do pôrodnice vyraziť. Napríklad ja som chcela rodiť vo vode, no u nás na Slovensku takéto metódy nepoznajú, čo je veľká škoda, pretože je to menej bolestivejšie a prirodzenejšie. No v takom našom susednom Rakúsku sa to dá. Ver svojmu dieťaťu i svojej intuícii a neboj sa, že urobíš zlé rozhodnutie. Rozhodnutie je na tebe a tvojom dieťati. Riaď sa sebou a nie ostatnými, ty vieš čo je v danej chvíli to NAJLEPŠIE! Nezáleží na tom, na akom mieste, záleží len na dôvere, láske a chápaniu, práve touto cestou otvoríš bránu dieťatku do sveta, ktorý je plný komunikácie a lásky. Ver stále svojej ženskej intuícií a svojej energii. Pre všetky matky je dobré, keď trávia čas tým, čo ich baví, čo má rada. Je to ten najvhodnejší čas si užívať– čítanie, maľovanie, meditovanie, chodenie na prechádzky, zúčastňovať sa kurzov, ktoré rozvíjajú a rozširujú naše vedomie. Jednoducho napísané venovať sa len sebe. Tehotenstvo a vedomý pôrod môžu byť rýchlokurzom osvietenia. Pred pôrodom musí budúca matka aktivovať vrodenú múdrosť svojho tela, vyčistiť akékoľvek emočné „hmly“ a byť v súlade sama so sebou. Vravíš si, že je to ťažké?  Nie je, keď sa chce tak sa to dokáže, hlavne to musíš chcieť ty sama.

BOLESŤ » je pri pôrode potrebná na to, aby žena nerobila nič iné, len sa sústredila na jedinú vec- pôrod. Pred pôrodom ma bolela samotná injekcia alebo keď mi brali krv. No bolesť je tá najspoľahlivejšia cesta, ako pripútať pozornosť len na svoju myseľ. V tele matky prebieha náročný proces, ktorý potrebuje ženu celú. Musíme si uvedomiť jedinú vec a to je, že rodíme, nie nakupujeme, pratáme byt alebo žehlíme. To je prvé vysvetlenie bolesti. Bolesť je definovaná podľa medicinského a psychologického hľadiska ako senzorická a emocionálna skúsenosť spojená s akutným poškodením tkanív to je druhé vysvetlenie bolesti, tzv. dieťa prichádza na svet cez pôrodné cesty.

„POMOC“ » Tak ako som písala tak je to prirodzená cesta, čo znamená, že bez hocijakej epiduralky a iných injekciíí ktoré podľa lekárov sú „najlepšie pre ženu“. Vo výsledkoch u epiduráliek stúpa pravdepodobnosť ďalších zákrokov, či už farmakologických či mechanických: zvyšuje sa percento kliešťových pôrodov, vákuumextrakcia a cisárskych rezov. Myslite na to, že dieťa vám pomáha. Dieťa totiž skutočne pri pôrode pomáha: tlačí ruky k telu , prepína nohy , hlavou sa tlačí dopredu … je to spolupráca vás oboch matky-dieťaťa no málo žien si to uvedomuje, pretože si myslí že tu ide len a len o ňu.  Keď budete do seba pchať tie svinstvá tak už to nie je prirodzený a vedomý pôrod. (Samozrejme pri komplikáciách, sa musí podstúpiť cisarák…)

Na inšpiráciu vám môže pomôcť toto –>

KNIHADavisová: Orgazmický pôrod

KNIHABašková: Metodika psychofyzickej prípravy na pôrod 

BLOG – Tereza Kramerová. Vedomý život s radostí, moudrostí a vnímáním souvislostí

VIDEOJESHUA, milující bytosti u porodu a placentární vědomí 

VIDEOJaroslav Dušek, prírodný pôrod 

Dúfam, že ste si niečo z toho zobrali. Písala som to preto lebo chcem aby ste o tom vedeli, že pôrod je veľmi silná udalosť v živote ženy. Je to téma, ktorá sa deje denno denne v živote, len my si to neuvedomuje až keď to zažijeme na vlastnej koži tak o tom môžeme hovoriť. Či už vám pri tom pomáha otecko, alebo nie, stále je to o vás a všetko na vás. Nik iní o tom nevie tak veľa ako vy samé. Pripravovala som sa aj ja na pôrod, od psychofizickej prípravy až po cvičenia na fit loptách, pravidelných prechádzkach a výletoch s mojím priateľom, relaxu a sexu.

S láskou vaša Clo <9

Ak sa Vám príspevok páči, zdieľajte ho s Vašimi priateľmi…

NECHAŤ ODPOVEĎ

Potvrďte váš koment.
Prosím vložte vaše meno.