SLOBODNÁ NEZÁVISLOSŤ, NEZÁVISLOSŤ V SLOBODE

101
Videnia

Čo je to sloboda? Ako môžem definovať takýto pojem? Je to len voľnosť pohybu alebo len možnosť vyjadriť svoj názor? Možno pre veľké masy ľudí je takáto sloboda dostačujúca. Pre mňa sloboda znamená samotnú podstatu života prepojenú s celým vesmírom. Sloboda – to sme my – som to ja, si to ty. Sloboda bez nás je len prázdny pojem, ako každé slovo, ktoré nemá majiteľa.

V čom teda spočíva sloboda? Ako som už spomenul závisí od nás. My sme jej tvorcami. Ani nie tak štát alebo systém – tieto sily ju pre nás vymedzili v záujme zabezpečenia určitej kontroly. Miestami pozitívnej, inokedy negatívnej, ale slobodu nevytvára. Vytvárame ju my, svojimi činmi. Ak sa rozhodneme vziať si, čo nám od narodenia patrí je viac než isté, že dosiahneme stav slobody. Skôr či neskôr, na tom až tak nezáleží, pretože život nás mnoho krát vyskúša, či sme si naozaj hodný nosiť titul „slobodný“. Odpoveď na otázku „v čom spočíva sloboda“ teda znie: Spočíva v našej mysli, tele a srdciach.

Nemal by som najprv vedieť čo pre mňa znamená sloboda? Potrebujeme na chvíľu zastaviť a zamyslieť sa nad svojimi prioritami, teda áno, je veľmi dôležité spoznať svoju slobodu a vedieť ktorým prúdom plávať. Každý vidí svet svojimi očami a tak pre každého znamená sloboda niečo iné. Jedno však má každý spoločné – sme slobodní ak robíte to čo nás baví. Ale každého baví niečo iné. Spoznaj to.

Ako nájdem tú pravú cestu slobody? Niekedy tá správna cesta príde sama, nájde si nás v pravý čas, avšak oveľa lepšie je nájsť ju sám. Dobrým spôsobom je pýtať sa sám seba. JednoDucho pýtať sa a premýšľať nad sebou. Nižšie som pre vás pripravil niekoľko otázok, s ktorými môžete začať.  Týmito otázkami spoznáte svoje očakávania a požiadavky. Druhým spôsobom je skúšať, hľadať a občas riskovať, až pokiaľ nájdeme tú pravú.

Poďme nájsť svoju slobodu s otázkami.

1. Ktoré činnosti pre mňa znamenajú slobodu?
…………………………………………………………..
2. Ako mi môžu tieto činnosti vytvoriť slobodný svet?
…………………………………………………………..
3. Čo  musím urobiť, okrem toho čo robím, aby som dosiahol slobodu?
…………………………………………………………..
4. Čo musím prestať robiť, aby som dosiahol slobodu?
…………………………………………………………..

Moja slobodná nezávislosť.
Je to rozhodnutie, je to možnosť a predovšetkým voľba. Byť 100% rozhodnutý a ísť si za svojim cieľom, aj napriek prekážkam je sloboda. Je to pohľad na modrú oblohu a vyslovenie: „Ja to dokážem!“ Ak odvrátime zrak od chaosu tam vonku a pozrieme sa do seba, znamená slobodu. Ak chytíme náš život za vlasy a povedieme ho vlastnou cestou, to sa volá sloboda. Sloboda je keď naše ústa budú hovoriť pravdu, oči vidieť krásu a srdce cítiť lásku. To všetko je sloboda…

Začni ňou!

 

Ak sa ti článok páči, nezabudni ho Zdieľať! Aj týmto pomôžeš tvoriť stále lepší obsah. 🙂

NECHAŤ ODPOVEĎ

Potvrďte váš koment.
Prosím vložte vaše meno.