Krajina šťastia

108
Videnia

Dňa 22.11.2015 sa konal v Bratislave seminár Kód šťastia od NLP akadémie s Jozefom Banášom (áno Adelkin ocko) a Petrom Sasínom. Bol to najlepší seminár aký som kedy zažila. Dal mi do života veľmi veľa. Ukázal mi pravdu o tomto svete, štáte ale hlavne čo ma teší, otvoril mi oči. Pochopila som, že šťastie je na každom rohu alebo, že smiech je najlepší kamarát človeka. Chcem sa o to podeliť s vami, pretože ak budete mať možnosť sa stretnúť s týmito ľuďmi určite choďte. NEOĽUTUJETE. Odporúčam si aj zaobstarať knihy od nich alebo stiahnuť si do mobilu aplikáciu NLP akadémiu.  

Ako prvý rečník, začal Jozef Banáš. Narodil sa 27.09 a ja som sa narodila 27.06 máme tam tú (2+7=9). Jeho kniha Kód 9 je príbeh aj o hľadaní a objavovaní dôstojnosti a poslania ženy. Rovnako aj autorov pohľad na Ježiša a Cirkev. Je to veľmi príjemný a výrečný človek, ktorý miluje cestovanie a dobrodružstvo. Navštívil aj štát Bhután. Je to štát, kde vrchy patria Bohom – človek tam nevstúpi, pretože si váži lesy, ktoré im boh stvoril, neničia ich a ani tam nechodia. Nachádza sa medzi Čínou a Indiou. Je to budhistická krajina, kde sa nikto nenáhli a kde hlavne nedorazí konzum (vlastne ani nemá ako, ale tu nejde o to). Veľmi zaujímavé je, že ľudia tam chodia v národných krojoch, u nás keby sme si také obliekli do mesta tak by na náš čumeli, či sme normálny. Slovanské zvyky pomaly zanikajú a k nim patria aj kroje.

Ľudia sú tam veľmi príjemní a pomáhajú si navzájom a sú za to vďační a teší ich to. V ich krajine sa nemeria Hrubý Národný Produkt (HDP), ale Hrubé Národné Šťastie (HDŠ). Nie sú zameraní na materiálne veci, čo znamená, nezávidenie, láska a akceptovanie druhých. Čo  je zaujímavé tak všetky jedla dochucujú chilly, pridávajú ho do všetkých jedál. Národným športom je lukostreľba. Pýtate sa prečo? Pretože nepotrebujú tím, oni hrajú sami za seba, nepotrebujú súťažiť. Bhután je NAJŠŤASTNEJŠOU KRAJINOU. Majú tam zákaz lepenia reklám, fajčiť cigarety, stavať tunely, používať igelity, ničiť prírodu…V tejto krajine sa nachádza aj zlato, ktoré však neťažia, ale nechávajú pre ďalšiu generáciu. Žena a muž tam majú rovnaké právo – sú rovnoprávny. Keď je žena na roly, tak varí muž. Žijú tam šťastne, pretože vravia, že šťastný človek nikdy nie je sám. Toto sú fakty, ktoré boli povedané na seminári.

 ,,Čím viac sa staráme o šťastie druhých, tým silnejší je náš vlastný pocit blaha.“
Dalajláma

Tento človek sa stretol aj s Dalajlámom, pri ktorom poznamenal, že celý čas od samého začiatku sa držali za ruky, cítil od neho takú energiu, veľmi dobre sa pri ňom cítil. Skúste sa aj vy s vašim partnerom chytiť pri rozhovore za ruky. Uvidíte, že to bude iné. Dalajláma sám hovorí, že miluj svojho blížneho viac ako seba samého. Jeho krajina je založená na duchovnej stránke, my Slováci na materiálnej. Odkazuje, že mali by sme pracovať sami na sebe. Bráni nám v tom okolie a my samy svojimi myšlienkami. Zúčastnil sa aj na Kalačakre, je to sviatok budhizmu v znamení mieru a energie, kde meditujú mnísi. Schádza sa tam asi 150 000 mníchov, kde si zameditoval aj s Dalajlámom. Toto všetko sa konalo v Lehu.

12277046_1528842494097287_650757610_n

Postoj k tomu ,čo sa deje teraz vo svete povedal veľmi pekne a jednoducho: Píše sa rok 2012 – mal byť koniec sveta, a aj bol pre materiálny svet, v týchto 2000 rokoch dominovala RYBA – kde sú pánmi muži, vo svete prevládalo len zlo. Začala sa však nová éra. Éra VODNÁRA –  mier, pokoj, láska, šéfkou bude žena. Teraz sme v takom strede medzi východom a západom. Musíme si prejsť búrkou, ale ako sa vraví po každej búrke vyjde slnko.  Ale keď vyjde slniečko 2000 rokov bude svet v znamení mieru a dobra = SVET-lo (svet + svetlo podľa slovanského jazyka).

Viac informácia sa dozviete na jeho web. Adrese:  www.jozefbanas.sk

Verím, že sa vám tento článok páčil a že ste sa niečo nové dozvedeli.
Viem, že je nás viac, ktorí sa venujú tej duchovnej stránke. 

Ak sa ti článok páči, nezabudni ho Zdieľať! Aj týmto pomôžeš tvoriť stále lepší obsah. 🙂

1 komentár

NECHAŤ ODPOVEĎ

Potvrďte váš koment.
Prosím vložte vaše meno.